OFERTA Z ZAKRESU PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

ZAKRES

PROJEKTY

Ze względu na szczegółowość oferujemy: 

Projekty koncepcyjne, budowlane, wykonawcze, kompleksowe


Ze względu na rodzaj planowanej inwestycji oferujemy: 

Projekty wnętrz mieszkań, apartamentów oraz domów
Projekty wnętrz komercyjnych, biur i powierzchni handlowych oraz lokali usługowych (restauracje, gastronomia)
 Projekty wnętrz przestrzeni wspólnych budynków wielorodzinnych oraz biurowców
Projekty wnętrz pojedynczych pomieszczeń np. projekt łazienki, kuchni, salonu, sypialni i pokoju dziecięcego
Projekty mebli na potrzeby projektów wnętrz oraz użyteczności publicznej
Nadzory autorskie oraz występowanie jako inwestor zastępczy (projekty „pod klucz” ) 

USŁUGI DORADCZE

– doradztwo inwestycyjne
– analiza rzutów wnętrz pod względem funkcjonalności i nasłonecznienia
– doradztwo pod kątem elementów wystroju wnętrz, wyposażenia i kolorystyki

 

INWENTARYZACJE

– pomiary przedprojektowe na potrzeby wykonania projektów

– dokumentacje zdjęciowe

Projekty - etapy

Poniżej szczegółowo opisaliśmy zakres oraz przebieg poszczególnych etapów projektowych wykonywanych w ramach oferowanych usług projektowania wnętrz. 

 

Schemat prac podobny jest zarówno dla wnętrz mieszkalnych (mieszkań, domów, apartamentów), jak i komercyjnych (biura, sklepy, restauracje). W zależności od wielkości i rodzaju projektu schemat ten może nieznacznie odbiegać od tego przedstawionego poniżej. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

 

Zwykle polecamy umawiać pierwsze spotkanie z projektantem z 4/5 miesięcznym wyprzedzeniem w stosunku do terminu rozpoczęcia planowanej inwestycji. Taki zapas czasu pozwoli architektowi umieścić prace w swoim harmonogramie (zwykle pracownie prowadzą kilka projektów na raz) oraz spokojnie rozpocząć swoje prace. Przygotowanie projektu koncepcyjnego dla średniej wielkości inwestycji trwa zwykle 2 miesiące, natomiast opracowanie dokumentacji wykonawczej zwykle zajmuje 2-3 miesiące.  W szczególnych przypadkach czas ten może ulec skróceniu (jeżeli wymaga tego Inwestor) lub wydłużeniu (np. w przypadku możliwych procedur formalnych związanych z realizacją zamierzenia).

PROJEKT KONCEPCYJNY

Współpracę rozpoczynamy od spotkania, na którym poznajemy oczekiwana Inwestora, oraz miejsce przyszłej realizacji projektu. Podstawą dalszych prac będą materiały, które otrzymamy od Klienta takie jak: dokumentacja zdjęciowa istniejących wnętrz oraz inwentaryzacja (dokładny, zwymiarowany rysunek z zaznaczonymi ścianami oraz otworami w ścianach). W przypadku braku powyższych możemy wykonać zdjęcia oraz inwentaryzację pomieszczeń we własnym zakresie.

Właściwe prace nad projektem zaczynamy od funkcjonalnego rozplanowania wnętrza. Zastanawiamy się jaki układ pomieszczeń i sprzętów będzie najbardziej ergonomiczny i estetyczny. Na tym etapie prace odbywają się na płaskim rzucie pomieszczeń. Przedstawimy Klientowi ok. 2-3, możliwe układy przestrzeni uwzględniające możliwość przeniesienia ścian lub funkcji pomieszczeń.

 

Po konsultacjach wspólnie wybieramy najbardziej korzystny wariant. W początkowej fazie projektu nie skupiamy się na wyborze konkretnych materiałów czy kolorystyki. Ważna jest idea oraz funkcjonalności przedstawionych pomysłów. Zawsze staramy się przygotować projekt , który będzie na najwyższym poziomie zarówno funkcjonalnym jak i wizualnym.

Dokładny przebieg etapu koncepcyjnego:

 

A.

Spotkanie, w trakcie którego określamy wytyczne dotyczące projektu, harmonogram spotkań i zasady współpracy. Podczas krótkiej rozmowy oraz prezentacji wnętrz wybranych realizacji, poznajemy potrzeby funkcjonalne i oczekiwania stylistyczne Inwestora.

 

B.

Spotkanie w miejscu przyszłej inwestycji – inwentaryzacja wnętrza – wykonanie pomiarów oraz dokumentacji fotograficznej (w przypadku braku).

 

C.

Omówienie przygotowanych na podstawie rozmowy wstępnej materiałów-inspiracji dla projektowanych wnętrz, dzięki którym dokładniej określimy potrzeby inwestora.

 

D.

Prace projektowe, w wyniku których przygotowujemy 2-3 warianty rozwiązania układu funkcjonalnego wnętrza (układ ścian działowych, lokalizację mebli, układ kuchni i łazienek…)

 

E.

Spotkanie, na którym uzgadniamy docelowy układ funkcjonalny wraz z inwestorem

 

F.

Prace projektowe nad ogólną koncepcją stylistyczną wnętrza z uwzględnieniem kolorystyki, głównych elementów stałych i ruchomych wyposażenia wnętrza. Określenie materiałów wykończeniowych. Przygotowanie materiałów dla inwestora w postaci wydruków oraz plików.

G.

Spotkanie z inwestorem, w trakcie którego prezentujemy projekt koncepcyjny oraz przekazujemy dokumentacje w formie wydruków oraz plików.

 

 

Zakres opracowania projektu koncepcyjnego:

 

1.

Uzgodniona z inwestorem koncepcja układu funkcjonalnego wnętrza w formie rzutów poziomych z układem ścian działowych oraz elementami wyposażenia

 

2.

Uproszczone wizualizacje 3d, na których widać układ pomieszczeń oraz ogólny charakter wnętrza

 

Czas trwania – w zależności od powierzchni projektowanego wnętrza ok. 3-4 tygodnie.

PROJEKT WYKONAWCZY

 

Po zakończeniu prac nad częścią koncepcyjną możemy przystąpić w kolejnym etapie do uszczegóławiania projektu , którego efektem będzie sporządzony projekt wykonawczy.

 

Dokumentacja powstała w wyniku tych prac umożliwi realizację pomysłów zawartych w projekcie koncepcyjnym, które dodatkowo zostaną rozwinięte w ciągu trwania tego etapu. Wszystkie istotne elementy zostaną zwymiarowane tak by ekipa budowlana mogła sprawnie i bezproblemowo wykonać zaplanowane przez nas zmiany. Podczas tej fazy projektu Inwestor ma wgląd w przebieg prac i może zgłaszać swoje uwagi. W trakcie trwania etapu dobieramy konkretne elementy wyposażenia takie jak meble, lampy, sprzęty, okładziny ścienne, a także ustalamy kolorystykę frontów kuchennych czy tkanin. Istotne jest określenie przez Klienta jego budżetu, tak by wybrane elementy wyposażenia były zgodne nie tylko z jego wymaganiami, ale także z możliwościami finansowymi. Wspólnie z Inwestorem dobieramy dostosowane do stylistyki wnętrza produkty spotykając się w wybranych przez nas salonach z wyposażeniem. Na życzenie, możemy również sami dobrać potrzebne sprzęty, tapety, meble, dywany, kafle i zaprezentować je podczas spotkania.

Wraz z zakończeniem wyboru w/w elementów rozpoczyna się faza projektu, w której wykonujemy wizualizację wnętrza lub zestawienia graficzne uwzględniającą wybrane materiały. Po ostatecznym zatwierdzeniu projektu wnętrz przez Inwestora przechodzimy do tworzenia rysunków i zestawień wykonawczych. Dzięki tym rysunkom wykonawcy będą mogli precyzyjnie wykonać każdy detal wnętrza oraz możliwe będzie sprawne zamówienie wyposażenia. Poza rzutami i rysunkami detali do projektu dołączane są również elewacje ścian z naniesionym wyposażeniem, instalacjami oraz oznaczonymi miejscami malowania lub układania tapet. Oprócz wytycznych (rysunków wykonawczych oraz opisów) dla ekipy budowlanej opracowanie zostanie uzupełnione o zestawienie elementów wyposażenia wnętrz oraz oświetlenia. Projekt będzie zawierać ilości zamówieniowe istotnych materiałów wykończeniowych takich jak posadzki, powierzchnie ścian do pomalowania na dany kolor, lub wytapetowania, powierzchnie okładzin ściennych wraz z podaniem miejsc gdzie można zakupić dane elementy. Lista zakupów przedstawiona będzie w formie zestawienia. Oddanie tego etapu następuje w formie wielostronicowego opracowania zawierającego rysunki dla wykonawców, listę zakupów elementów wyposażenia oraz wizualizacje wnętrz.

Ostatecznie wykonywana jest pełna dokumentacja wnętrza, na podstawie której gwarantowana jest udana realizacja inwestycji. Na tym etapie rolę projektanta wnętrz można uznać za skończoną. Inwestor przechodząc do etapu realizacji może organizować ekipę budowlaną oraz składać zamówienia na materiały i wyposażenie wedle informacji zawartych w projekcie. Projekt wykonawczy będzie pomocny przy wycenie prac wykończeniowych gdyż jest w nim zawarty cały zakres robót. Na życzenie klienta możemy wykonać  kosztorys oraz polecić współpracujących z nami wykonawców.

Zawartość dokumentacji projektu wykonawczego wnętrz:

 

– rzuty wnętrza w skali 1:50
– charakterystyczne przekroje wnętrza w skali 1:50
– rozmieszczenia punktów elektrycznych i hydrauliki 1:50/ 1:25
– rozmieszczenia oświetlenia 1:50
– rysunki techniczne zabudowy meblowej
– końcowe wizualizacje wnętrza
– opis techniczny aranżacji wnętrza
– kolorystyka
– pełny wykaz materiałowy aranżacji wnętrza
– specyfikacje ilościowe materiałów, okładzin i farb
– wykaz elementów wyposażenia wnętrza
– zestawienie elementów ceramiki i armatury
– zestawienie elementów oświetlenia
– zestawienie sprzętu AGD
– zestawienie elementów umeblowania
– zestawienie elementów dekoracyjnych
– informacje na temat firm, miejsc zakupów oraz ofert promocyjnych dla Klientów pracowni

 

Czas trwania – w zależności od powierzchni projektowanego wnętrza ok. 5-8 tygodni.

Ponadto pracownia proponuje sprawdzonych wykonawców, którzy podejmą się dokładnego i jakościowo dobrego wykonania elementów wyposażenia wnętrza. 

proj. wnetrz

PROJEKT KOMPLEKSOWY

Po zakończeniu projektu wykonawczego i oddaniu klientowi dokumentacji wykonawczej, część projektową można uznać za zakończoną. Jednak budowa i koordynacja prac budowlanych to bardzo pracochłonne, wymagające energii i czasu zajęcie. Nadzór autorski w ramach projektu kompleksowego to oferta skierowana do wymagających Klientów, którzy odczuwają potrzebę zaangażowania projektanta do koordynacji prac nad etapem wykonawczym. Decydując się na nadzór autorski Inwestor może być pewien, że pojawiające się podczas budowy lub remontu problemy będą rozwiązywane na bieżąco co usprawni przebieg prac. Do zadań projektanta w tej fazie projektu należy również określanie kolejności wykonywania prac oraz składanie zamówień. Podczas trwania nadzoru sprawdzamy czy dostarczone na budowę materiały są zgodne z wcześniejszym zamówieniem.

W ramach projektu kompleksowego możemy również pełnić rolę inwestora zastępczego”, organizując wszystkie prace i zamówienia. W tym wypadku Inwestor nie odczuje obciążenia wynikającego z koordynowania prac budowlanych oraz składania zamówień. Realizacja w ramach uzgodnionego budżetu zostanie wykonana „pod klucz”. Dbając o komfort i zaufanie klienta przesyłamy raporty z prac i zapraszamy na budowę w celu pokazania postępu prac w jej kluczowych momentach.

Najchętniej podejmujemy się projektów, które będziemy mieli przyjemność prowadzić przez wszystkie etapy: od projektu koncepcyjnego po nadzory. Jednakże istnieje możliwość zlecenia nam jedynie projektu koncepcyjnego lub koncepcyjnego i wykonawczego bez nadzorów. Należy pamiętać, że w przypadku niepełnego zaangażowania projektantów w projekt i realizację efekt końcowy może być gorszy niż przedstawiony w pierwotnej koncepcji. Decyzja w jakim stopniu będziemy zaangażowani leży po stronie Inwestorów.

CENY USŁUG | OFERTA PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

Poniżej przedstawiono tabele z orientacyjnymi cenami usług. Należy  pamiętać, że każde zlecenie wyceniamy indywidualnie, w zależności od wielkości i stopnia skomplikowania.

 

 

Istnieje możliwość zlecenia pracowni następujących prac:

               PRZYGOTOWANIE INWESTYCJI+PROJEKT KONCEPCYJNY
               PRZYGOTOWANIE INWESTYCJI+PROJEKT WYKONAWCZY
               PRZYGOTOWANIE INWESTYCJI+PROJEKT KOMPLEKSOWY

 

Zapraszamy do skorzystania naszej z oferty.

 

 

PRZYGOTOWANIE INWESTYCJI 35-45 zł/m² (w tym 23% vat)

 

Pierwsze spotkanie z klientem/zapoznanie się ze szczegółami zleceniabezpłatne
Inwentaryzacja – wykonanie dokładnych pomiarów w miejscu inwestycji niezbędne do wykonania projektu wnętrz (jeżeli klient nie posiada dokumentacji stanu istniejącego) + dokumentacja zdjęciowa35 do 45 zł/m²
Określenie zakresu prac, preferowanej stylistyki, terminów oraz harmonogramu prac i spotkańw cenie
Przygotowanie umowy uwzględniającej w/w wytycznew cenie

PROJEKT KONCEPCYJNY     145-185 zł/m² (w tym 23% vat)

Przygotowanie 2-3 wariantów układu funkcjonalnego wnętrza Uzgodnienie i wybór ostatecznej koncepcji/dodatkowe prace nad wybranym układem funkcjonalnym Przygotowanie materiałów dla inwestora w postaci wydruków oraz plików.25 do 35 zł/m²
Prace projektowe nad ogólną koncepcją stylistyczną wnętrza z uwzględnieniem kolorystyki, głównych elementów stałych i ruchomych oraz wyposażenia /przygotowanie wizualizacji 3d przedstawiających koncepcje stylistyki wnętrza (min. po 1 wizualizacji na pomieszczenie). Określenie materiałów wykończeniowych. Przygotowanie materiałów dla inwestora w postaci wydruków oraz plików120 do 150 zł/m²
 

PROJEKT WYKONAWCZY     295-380 zł/m² (w tym 23% vat)

Przygotowanie 2-3 wariantów układu funkcjonalnego wnętrza Uzgodnienie i wybór ostatecznej koncepcji/dodatkowe prace nad wybranym układem funkcjonalnym Przygotowanie materiałów dla inwestora w postaci wydruków oraz plików 25 do 35 zł/m²
Prace projektowe nad ogólną koncepcją stylistyczną wnętrza z uwzględnieniem kolorystyki, głównych elementów stałych i ruchomych oraz wyposażenia /przygotowanie wizualizacji 3d przedstawiających koncepcje stylistyki wnętrza Określenie materiałów wykończeniowych. Przygotowanie materiałów dla inwestora w postaci wydruków oraz plików. 120 do 150 zł/m²
Dobór kolorystyki oraz konkretnych elementów wyposażenia takich jak meble, lampy, sprzęty, okładziny ścienne. Wykonanie wizualizacji 3d lub zestawień graficznych które uwzględniają w/w  
Wykonanie dokumentacji projektowej zawierającej rzuty, przekroje, widoki ścian oraz charakterystyczne detale techniczne wraz z opisami 150 do 195 zł/m²
Sporządzenie listy zakupów elementów wyposażenia oraz charakterystycznych materiałów wykończeniowych  
 

PROJEKT KOMPLEKSOWY     450-700 zł/m² (w tym 23% vat)

Zakres projektu ustalany indywidualnie. Oprócz projektu wykonawczego oferujemy przeprowadzanie nadzorów. Na życzenie Inwestora możemy podjąć się realizacji „pod klucz” – gdzie występujemy jako inwestor zastępczy.

Wycena projektów pojedynczych pomieszczeń na indywidualne zapytanie.

Ewentualne usługi dodatkowe:
1. Nadzór autorski 300 zł wizyta (w tym 23% vat)
2. Dojazd na życzenie klienta w dowolne miejsce (powyżej 20 km –1 zł/1km)
3. Konsultacja projektowa / branżowa – 300zł (w tym 23% vat)

Powyższy cennik ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Wszystkie ceny są wyrażone w PLN i są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Firma zastrzega sobie prawo dostosowania cen pod indywidualne zlecenia oraz niestandardowe realizacje.